Προτεραιότητα στον πολίτη: Η ομάδα του Πάνου Κεπαπτσόγλου

Με μοναδική προτεραιότητα τον πολίτη, τους συνδημότες και τον τόπο μας ανακοινώνουμε σήμερα την ομάδα μας. Τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους Άργους Ορεστικού και Ίωνος Δραγούμη, αλλά και τους υποψήφιους συμβούλους της Κοινότητας Άργους Ορεστικού.

Αξιόλογους και αφοσιωμένους πολίτες που δεσμεύονται να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για το καλό του Δήμου Άργους Ορεστικού. Η «Προτεραιότητα στον πολίτη» αποτελείται από μια ισχυρή και δυναμική ομάδα, που συνδυάζει την εμπειρία των παλαιών υποψηφίων και δημοτικών συμβούλων με τον φρέσκο και δημιουργικό αέρα των νέων υποψηφίων.

Οι παλαιοί έχουν αποδείξει τη δέσμευσή τους στην πρόοδο και την ανάπτυξη του τόπου, ενώ έχουν αποκτήσει πολύτιμη εμπειρία από την προηγούμενη θητεία. Ταυτόχρονα, οι νέοι φέρνουν φρέσκες ιδέες και ενέργεια στην προσπάθειά τους να συμβάλλουν σε ένα καλύτερο μέλλον για όλους μας.

Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε τη δουλειά που ξεκινήσαμε, να ανέβουμε ακόμη πιο ψηλά και να εξασφαλίσουμε την πρόοδο του Δήμου Άργους Ορεστικού. Ενός Δήμου που πρωταγωνιστεί πλέον σε πανελλαδικό επίπεδο και δείχνει τον δρόμο με το έργο, τον σχεδιασμό και την επιμονή του.

Με βάση τις αξίες της διαφάνειας, της ενότητας και της δικαιοσύνης, ερχόμαστε σε αυτές τις εκλογές ακόμη πιο δυνατοί για να συνεχίσουμε… να δημιουργούμε το μέλλον, σήμερα.

Υπερήφανα λοιπόν, σας γνωρίζουμε την ομάδα μας:

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

Χρυσόστομος (Χρυσός) Αναγνωστόπουλος, Κτηνοτρόφος
Παύλος Αντωνιάδης, Μαθηματικός MSc
Βαΐα (Γιούλα) Αντωνίου, Καθηγήτρια μουσικής
Παναγιώτης Βακόπουλος, Δικηγόρος παρ’ Εφέταις
Χρήστος Βασιλάκης, Φαρμακοποιός
Γιάννης Βάσσου, Αστυνομικός
Αλεξάνδρα Βραγγάλα, Δικαστική υπάλληλος Πρωτοδικείου Καστοριάς
Θωμάς Βράκας – Δεληγιάννης, Επιχειρηματίας
Νίκος Γιοβάνης, Χειρουργός Οδοντίατρος
Βασίλης Γκουλέκας, Δικηγόρος
Χρήστος Εμμανουήλ, Τραγουδιστής
Ζαχαρούλα Ευθυμιάδου Βολογιάννη, Πολιτικές Επιστήμες
Κατερίνα Ζιώγα, Αστυνομικός
Μιχάλης Ζούπας, Ηλεκτρονικός – Εκπαιδευτής ενηλίκων
Μαρία Ζουρμπίδου Κύρου, Λογίστρια
Στέλιος Κανδύλης, Αρτεργάτης
Ηρακλής Καραγεωργίου, Μηχανολόγος ηλεκτρονικών υπολογιστών, Στέλεχος πληροφορικής ελβετικής τράπεζας
Αλέξανδρος Καράτζιος, Δικηγόρος
Κατίνα (Κατερίνα) Κασιμιάδου, Νοσηλεύτρια
Κώστας Κέφας, Γουνοποιός
Αργυρώ Κοσκινάρη, Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.
Βαρβάρα Κωνσταντινίδου, Ιδιωτική υπάλληλος
Βασίλης Κωστόπουλος, Συνταξιούχος αστυνομικός
Αναστασία (Νατάσα) Λιάπη, Συγγραφέας – φωτογράφος
Μαρία Μαντζάρη, Ορθοπαιδικός χειρουργός
Γιώργος Μαρτίνος, Υπάλληλος Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ηπείρου – Δυτικής Μακεδονίας, MSc Δημόσια Διοίκηση
Δημήτριος Μαυραντζάς, Τεχ. Πολιτικός Μηχανικός, Εργολάβος Δημοσίων Έργων
Πλάτων Μορφίδης, Αγρότης
Στυλιανή (Στέλλα) Μουτζίκη, Ιδιωτική υπάλληλος
Χριστίνα Μπάκα, Τραπεζική υπάλληλος
Ζωή Μπατσέλα, Οικιακά
Θωμάς (Μάκης) Μπατσέλας, Τοπογράφος Μηχανικός, Μελετητής Δημοσίων Έργων
Αφροδίτη Μπελονάκη Πρώιου, Καθηγήτρια φυσικής αγωγής
Νίκος Μπίζιος, Τεχνικός τηλεπικοινωνιών
Πηνελόπη (Πόλυ) Μπλιάγκα, Απόφοιτη ανθρωπιστικών σπουδών – Ιστορικός
Σωτήρης (Τσέγας) Μπουτσιάδης, Αγρότης
Αγνούλα (Αγνή) Νατσούλη, Εκπαιδευτικός MSc
Γιάννης Γ. Νένος, Επιχειρηματίας
Αφροδίτη Ουζούνη, Δικηγόρος
Μαρία Παγκουλίδου, Κοινωνική λειτουργός
Αναστασία Πάντου Τόλιου, Κτηνοτρόφος
Στέργιος Παντουλάρης, Ιδιωτικός υπάλληλος
Αγγελική Πισμίχου, Πτυχιούχος Νομικής ΑΠΘ, Κάτοχος Μεταπτυχιακού MBA, υπάλληλος ΕΦΚΑ Καστοριάς
Όλγα-Δήμητρα Πρέμπτη, Ειδική Παιδαγωγός
Χαρά Σαββίδου, Δικηγόρος
Βασίλης Σιδέρης, Ιδιωτικός υπάλληλος
Κατερίνα Σιδοπούλου, Τραπεζική υπάλληλος
Κωνσταντίνα Σταυροπούλου, Γυμνάστρια
Στέργιος Στεργιόπουλος, Λογιστής Φοροτεχνικός Α’ τάξης MSc
Φώτης Τατσίδης, Οικονομολόγος MSc
Άγγελος Τζακόπουλος, Στρατιωτικός
Χρήστος Τζακόπουλος, Μελισσοκόμος – Δασολόγος
Ηλίας Τοκατλίδης, Αγρότης – Μελισσοκόμος
Ζήσης Τόλκος, Μαθηματικός
Ησαΐα (Σάσα) Τοτονίδου, Αστυνομικός
Θωμάς Τρυφόπουλος, Λογιστής – Ασφαλιστής
Πηνελόπη (Πόπη) Τσιόλα, Δασοπόνος Διεύθυνσης Δασών Καστοριάς
Τριαντάφυλλος Τσιόλας, Αγρότης – Ελεύθερος επαγγελματίας
Ιωάννα Τσολακίδου Σπυροπούλου, Γεωργός
Στέργιος Φιλιάδης, Γουνοποιός
Κώστας Χαρισίου, Ιδιωτικός υπάλληλος
Νίκος Χατζηκυριακίδης, Οικονομολόγος

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Άργους Ορεστικού

Ανδρομάχη Αζέμη, Νοσηλεύτρια
Μαργαρίτα Ανδρονίκου, Αστυνομικός
Αθανάσιος (Σάκης) Αντωνίου, Δάσκαλος MSc
Βαΐτσα (Βάγια) Βλαχάδη
, Λογίστρια
Στέργιος (Γιούλης) Γκοσνιώτης, Γουνοποιός
Δημήτριος Διαμαντόπουλος, Διεθνολόγος, Ελεγκτής απόδοσης βοοειδών
Αγάπη Κράλλη, Ιδιωτική υπάλληλος
Πασχάλης Λυγούρας, Ιδιωτικός υπάλληλος
Βασίλης Μακρής, Ιδιωτικός υπάλληλος
Δημήτρης (Μότζι) Μουτζίκης, Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών
Αμαλία Μπατζόλη, Ιδιωτική υπάλληλος
Ιωάννα Τσιάγγου, Εκπαιδευτικός
Φιλαρέτη Φωτίου, Φυσικοθεραπεύτρια ΑΤΕΙΘ

Το αμέσως επόμενο διάστημα θα ανακοινωθούν και οι υποψήφιοι των υπολοίπων Κοινοτήτων του Δήμου Άργους Ορεστικού.